Aktuality - Škoda Roomster Scout

> Škoda Roomster Scout: další člen do rodiny
1.11.2006 (aktualizováno 28.11.2006)
ŠkodaAuto rozšiřuje po paletu modelů Roomster o atraktivní verzi Scout, který Roomsteru otvírá prostor pro další expanzi v dynamicky rostoucím segmentu vozů pro volný čas.
Nové nárazníky, oplastování podběhů kol, boční ochranné lišty a nástavce prahů spolu s vyšší světlou výškou dávají na první pohled tušit, že Roomster Scout se cítí stejně dobře na silnici jako v lehkém terénu nebo na špatných cestách.
S novým modelem Roomster Scout představuje ŠkodaAuto další verzi kompaktního MPV Škoda Roomster. Po premiéře modelu Octavia Scout na pařížském autosalonu je Roomster Scout druhou variantou designové linie Scout, která obohacuje rysy osobního automobilu o prvky terénního vozu.

Od sériové verze se Roomster Scout liší především novými designovými prvky. Vnější rozměry modelu Roomster Scout činí 4219 mm x 1695 mm x 1650 mm. Roomster Scout je stejně jako základní verze dodáván s pohonem předních kol.

Roomster Scout je standardně dodáván s 16" koly Scout z lehké slitiny, na přání budou tato kola k dispozici také s rozměrem 17". Kola Scout, vyvinutá výhradně pro tento model, zaujmou svým osobitým designem. Paket Scout propůjčuje modelu Roomster moderní vzhled automobilu pro volný čas. Ochranné kryty a stříbrný spodní kryt zadního nárazníku jsou charakteristickými prvky designové linie Scout.

Exteriér vozu působivě doplňuje standardně dodávaný SunSet – skla s vyšším stupněm tónování v zadních dveřích, zadních bočních oknech a zadním okně. Přístrojová deska je nabízena v provedení Onyx/Onyx nebo Onyx/Silver. Potahy sedadel jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako v případě modelu Octavia Scout.

Nabídku benzinových motorů tvoří čtyřválcové motory 1.4 16V / 63kW a 1.6 16V / 77kW. Příznivci přeplňovaných vznětových motorů mohou vybírat mezi tříválcem 1.4 TDI / 59kW a čtyřválcem 1.9 TDI / 77 kW. Všechny motorizace jsou spojeny s pětistupňovou manuální převodovkou, verze 1.6 16V / 77 kW může být na přání dodána se šestistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic.

Světová premiéra modelu Roomster Scout se uskuteční na autosalonu v německém Essenu a italské Boloni začátkem prosince. Uvedení na trh se plánuje v březnu roku 2007.

více fotografií zde...

Powered by Pavel "Kani" Hanibal
© 2006 - 2012 RoomsterClub.com