Aktuality - Škoda Praktik

> Škoda Praktik: nový užitkový vůz s novým motorem 1.2 12V HTP / 51kW
23.10.2006
Na jaře roku 2007 rozšíří ŠkodaAuto svoji nabídku o nový užitkový model Škoda Praktik. Dvoumístný automobil s velkým nákladovým prostorem (jeho objem 1783 l, délka 1555 mm, minimální šířka 1016 mm a výška 987 mm) odděleným od kabiny posuvnou bezpečnostní přepážkou najde uplatnění zejména v rozvážkové službě, u živnostníků, řemeslníků i malých a středních podnikatelů. Od nyní nabízeného provedení N1 se liší speciálně navrženým nákladovým prostorem.
Škoda Praktik, který je odvozen od modelu Roomster, si zachovává jízdní vlastnosti, pohodlí i komfort osobního automobilu. V kabině řidiče je k dispozici dostatek odkládacích prostorů ve dveřích a před spolujezdcem, včetně držáku na parkovací lístky, držáku láhve ve dveřích a držáku na nápoje ve středové konzole. Užitnou hodnotu interiéru dále zvyšují odkládací prostory pod sedadly i za nimi.

Sériová výbava obsahuje mimo jiné systém ABS s brzdovým asistentem, čtyři airbagy (řidiče, spolujezdce a dva boční airbagy) nebo nastavitelný volant. V nabídce výbav na přání jsou například elektronický systém kontroly prokluzu kol ASR, mlhová světla s "Corner" funkcí, ovládací modul pro rádio a telefon nebo příprava pro mobilní navigaci.

Interiér vozu je čalouněn odolnou látkou Fresh Onyx a nákladový prostor je vybaven trojdílnou skládací podlahou s protiskluzovou úpravou. Okna v zadních dveřích a zadní boční okna mají robustní odolné plechové výplně v barvě vozu. Okno pátých dveří zůstává ze skla a lze ho na přání vybavit bezpečnostní mřížkou.

Škoda Praktik s užitečnou hmotností 560 kg bude v nabídce se dvěma benzinovými - 1.2 12V HTP / 51kW a 1.4 16V / 63kW a dvěma naftovými motory 1.4 TDI PD / 51kW a 1.4 TDI PD / 59kW (s i bez DPF). Poprvé se v nabídce ŠkodaAuto objevuje inovovaná verze tříválcového motoru 1.2 12V HTP se zvýšeným výkonem ze 47 kW na 51 kW.

Po provedení speciální úpravy může být užitečná hmotnost zvýšena až na 640 kg. Výroba a prodej nového vozu Škoda Praktik začne na jaře roku 2007.

více fotografií zde...

Powered by Pavel "Kani" Hanibal
© 2006 - 2012 RoomsterClub.com